Filmy

Wysoki hol na fale.

Położenie szybowiska w Żernicy Wyżnej pozwala na wykonywanie wysokiego holu za wyciągarką.

Podczas tej próby udało się nam wznieść szybowcem za wyciągarką na wysokość 1200 m.

Piotr z krainy szybowisk

Bardzo ciekawy film zrealizowany przez Departament Promocji Województwa Podkarpackiego o zimowym lataniu w Lotniczej Bobulandii.

Filozofia lotnicza

Historia Piotra Bobuli, który od lat “przyprawia ludziom skrzydła”. Już jako mały chłopiec każdą wolną chwilę chciał spędzać wysoko na szczytach drzew. Pragnął, by kiedyś wznieść się w powietrze. Gdy dorósł, spełniło się jego marzenie o lataniu. Teraz organizuje loty szybowcami i pomaga realizować marzenia innym. Doświadcza tego, że już jeden lot może zmienić ludzkie życie – to najlepsza terapia na wszelkie lęki i bolączki. Pasja i determinacja Piotra sprawiły, że reaktywował szybownictwo w Bieszczadach, regionie w którym w okresie międzywojennym mieściło się największe szybowisko w Polsce.

Dokumentalny film o Bieszczadzkim lataniu w Lotniczej Bobulandii zrealizowany przez Województwo Podkarpackie. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Podkarpacką Komisję Filmową i Burban Film.

Start grawitacyjny Bakcylem w Bezmiechowej

Szybowcowy start grawitacyjny (bez użycia: wyciągarki, lin gumowych, samolotu) w wykonaniu Piotra Bobuli w 2000 roku w Bezmiechowej. Szybowiec: PW 3 – Bakcyl.

Słońce, góry i wiatr...

Materiał filmowy o lataniu w górach z 2017 roku zrealizowany przez Avioner, Szkoła Lotnicza Online

Podkarpacka Kraina Szybowisk

Materiał filmowy zrealizowany w 2018 roku przez TVP z emisją w głównych wydaniu wydarzeń o 19:30