O nas

Lotnicza Bobulandia

W moim życiu mam dwie pasje: góry i lotnictwo

Wielkim szczęściem jest, że obydwie udało mi się połączyć wykorzystując do tego mój naturalny dar jakim jest talent do latania.

Właściciel firmy

Piotr Bobula

Od prawie 27 lat specjalizuję się w lotnictwie górskim. Pierwsze kroki stawiałem w otoczeniu Tatr w Aeroklubie Tatrzańskim, szkoląc się na szybowcach i samolotach. Później doświadczenia nabierałem reaktywując i prowadząc przez 15 lat starą , górska Mekkę szybowcową, jaka była i jest Bezmiechowa koło Leska. Otworzyłem tam Aeroklub Bieszczadzki. Następnie w 2001 roku otworzyłem nowe szybowisko górskie w Weremieniu – 10 km od Bezmiechowej.

Przez wiele lat pracowałem nad powrotem szybownictwa w góry, a przede wszystkim do starego Powiatu Bieszczadzkiego – zwanego przed wojną Krainą Szybowisk.

Jako prekursor powrotu szybowców w Bieszczady wypracowałem nową metodę startu ze zbocza przy pomocy jedynie grawitacji. Metoda ta wpisała się w program szkolenia polskich szybowników. Wypracowałem również nowy produkt turystyczny, jakim stały się starty szybowców za wyciągarką pod stok górski. Lata pracy w różnych warunkach, często ekstremalnych, na obydwu półkulach, ponad 3 tysiące wylatanych godzin w powietrzu zaowocowały powstaniem Lotniczej Bobulandii – Szkoły Szybowcowej propagującej tzw. turystykę lotniczą przy pomocy szybowców. Teraz każdy turysta może spojrzeć na świat z perspektywy chmur i lotu ptaka w pięknej scenerii Bieszczadów.

Jako geograf (specjalizacja klimatolog) ukochałem podróże, te lotnicze i te bliższe – piesze w góry. Mam swoje miejsca na kuli ziemskiej, które szczególnie ukochałem. Są nimi Karpaty ukraińskie , Alpy nowozelandzkie. Tam właśnie staram się wypełniać w pełni swój czas jaki otrzymałem.